Babka płesznik zastosowanie w leczeniu wątroby

Naturalne metody leczenia są zdecydowanie bardziej bezpieczne i często także skuteczniejsze niż sięgnięcie przy różnego rodzaju dolegliwościach po szereg farmaceutyków. Od tysięcy lat ludzkość opiera swoje zdrowie na roślinach, ziołach i innych dobrodziejstwach natury. Stulecia stosowania niektórych leczniczych produktów pochodzenia naturalnego są najlepszym dowodem na ich realne działanie. Zwłaszcza w przypadku oczyszczania organizmu zioła odgrywają znaczącą rolę. Dlaczego? Ponieważ organizm zaatakowany przez toksyny i szkodliwe substancje zewnętrzne nie potrzebuje dodatkowego obciążenia sztucznymi lekami, a pomocy ze strony naturalnych składników dostępnych w naturze. W procesie odtruwania organizmu bardzo ważną funkcję pełni wątroba, która też jest najbardziej narażona na działanie wszelkiego rodzaju substancji chemicznych, filtruje je i wydala, ale czasem jej praca jest zaburzona przez nadmiar tego typu niebezpiecznych związków. Ziołolecznictwo zna produkty naturalne, które świetnie radzą sobie z oczyszczaniem i regeneracją wątroby, a takim produktem jest popularna i znana wszystkim babka płesznik.

Babka płesznik – zdrowie na już!

Babka płesznik często nazywana jest „nasionami zdrowia” i nie ma w tym żadnej przesady. Te prozdrowotne nasiona mają ogromne właściwości odżywcze, wspomagające odchudzanie i odtruwające wątrobę. Działanie babki płesznik jest wielokierunkowe, aż trudno uwierzyć, że ta niepozorna roślina pozytywnie wpływa na tyle układów w organizmie człowieka.

Babka płesznik pochodzi z rejonów Morza Śródziemnego, jej nasiona wyglądem przypominają siemię lniane, ale są odrobinę dłuższe. Tak samo jak siemię po zanurzeniu w wodzie wytwarza się z niej kleik. Ogólnie rzecz biorąc babka płesznik zawiera duże ilości:

  • błonnika,
  • białka,
  • steroli,
  • aukubiny, która występuje również w babce lancetowatej.

Babka płesznik zastosowanie w leczeniu wątroby

Stosowanie babki płesznik powinno być regularne i wspomagane przez zdrową dietę. Ważne to jest zwłaszcza w kuracji oczyszczającej organizm przy zatruciu toksynami. W trakcie kuracji odtruwającej wątrobę należy spożywać 8 łyżeczek babki płesznik dwa lub trzy razy dziennie, to dawka dla dorosłych. Dzieci nie powinny dostawać więcej nić 2 łyżeczki. Babkę płesznik można spożywać na różne sposoby:

  • w kompocie lub herbacie,
  • z miodem lub owocami.

Uwaga! W trakcie kuracji babką płesznik należy pić dużo wody, by nie zaległa w jelitach. Nie powinno się jej stosować przy niedrożności jelit i niezdiagnozowanych bólach brzucha niewiadomego pochodzenia.

Babka płesznik skutecznie wyciąga toksyny z wątroby i usuwa skutki zatrucia metalami ciężkimi. W przypadku odtruwania wątroby bardzo ważne jest prawidłowe działanie całego organizmu. W związku z tym, że często różne dolegliwości wątroby związane są ze szwankowaniem układu pokarmowego, to też należy uregulować i jego pracę. Jeśli cierpisz z powodu zaparć, wzdęć i innych problemów trawiennych, to natychmiast powinieneś sięgnąć po babkę płesznik. Dzięki swojej strukturze i wydzielającemu się po zalaniu wodą kleikowi babka pomaga naprawić podrażnioną i uszkodzoną błonę śluzową. Utrzymuje układ pokarmowy w czystości, bo jej łuski regularnie pochłaniają toksyny i tworzą zwarty stolec, dzięki temu więcej substancji szkodliwych jest wydalanych z organizmu. Poza tym nasiona babki płesznik obniżają poziom złego cholesterolu we krwi i lipoproteiny niskiej gęstości, czyli LDL, natomiast podnoszą poziom HDL. Zdolności wiązania toksyn i wydalania ich z organizmu mają szczególne znacznie przy oczyszczaniu i leczeniu dolegliwości związanych z wątrobą.

Efekty regularnego stosowania babki płesznik są zaskakujące i można je dostrzec już po kilku tygodniach

  • zaczniesz tracić nadprogramowe kilogramy,
  • twoja skóra odzyska blak i sprężystość,
  • przestaniesz odczuwać dolegliwości żołądkowe,
  • uregulujesz pracę układu trawiennego i wypróżnienia.

Babka płesznik wchodzi w skład naturalnej mieszanki Hepa Vitale polecanej do oczyszczania i odtruwania wątroby i trzustki. Jej działanie wspomagane jest przez ostropest plamisty i czarnuszkę siewną. Suplement Hepa Vitale to najlepszy wybór w przypadku leczenia pierwszych dolegliwości wątrobowych, najlepszy w łagodzeniu objawów i dobroczynny nie tylko dla żołądka, ale także dla serca i ciśnienia. Hepa Vitale działa przeciwzapalnie, oczyszczająco, przeciwbakteryjnie. To najlepsze, co możesz dać swojej wątrobie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *