Droga do piękna – jak pozbyć się pryszczy?

poranne zabiegi na pryszcze

 

Pryszcze to powszechna dolegliwość występująca u wielu osób w różnym wieku. Z problemem tym najczęściej zmaga się młodzież przechodząca burzliwy okres dojrzewania. Wielu nastolatków szuka lekarstwa na pryszcze na twarzy czy pryszcze na plecach. Skąd biorą się wypryski oraz jak pozbyć się pryszczy?

Czym są pryszcze i dlaczego powstają?

Główną przyczyną tworzenia się wyprysków jest nadmierne wydzielanie łoju przez skórę. Gruczowy łojowe w wyniku zbyt intensywnej pracy doprowadzają do zrogowacenia ujścia mieszka włosowego wnikającego bezpośrednio w gruczoł. W wyniku tego tworzy się tak zwany czop rogowy i wtedy normalne wydzielanie łoju zostaje uniemożliwione. Powstają zaskórniki, a naturalnie występujące na skórze bakterie zaczynają się szybko namnażać. Kontakt z łojem sprawia, że bakterie uwalniają lipazy – enzymy rozkładające łój. W efekcie tworzą się kwasy tłuszczowe, które powodują stan zapalny. Nadmierna ilość wydzielonych kwasów naciska na ścianki mieszka włosowego zablokowanego czopem rogowym, Ścianki pękają pod naprężeniem i tworzą się krosty. W ten sposób powstają niechciane pryszcze na głowie, pryszcze na brodzie czy bolesne pryszcze podskórne. Mapa pryszczy wskazuje, że pryszcze na szyi powstają w wyniku infekcji, walki organizmu z bakterią czy wirusem. Pryszcz w uchu to oznaka nieprawidłowej pracy nerek, która może być spowodowana nadmiarem kawy. Pryszcze na czole związane są z problemami z dietą i układem trawiennym.

Przyczyny wpływające na powstawanie pryszczy

Przyczyn powstawania wyprysków jest bardzo wiele, ale skuteczne rozwiązanie zależy od indywidualnych potrzeb skóry.

Główne z nich, to:

  • zmiany hormonalne,
  • skłonności dziedziczne,
  • nieprawidłowa dieta,
  • stres, zmęczenie, brak snu,
  • niewłaściwa pielęgnacja.

Tak naprawdę niehigieniczny tryb życia, spożywanie przetworzonych pokarmów z chemicznymi składnikami oraz stosowanie nieodpowiednich kosmetyków przyczyniają się nie tylko do powstawania pryszczy, ale także złego stanu skóry na całym ciele.

Jak pozbyć się pryszczy?

ekstrakt z nagietka na pryszczeWyciskanie pryszczy to często popełniany błąd. Rzadko udaje się wycisnąć całą zawartość pryszcza lub wągra. Część wydzieliny zazwyczaj zostaje pod skórą, gdzie może stworzyć rozległy stan zapalny. Najlepsze sposoby na pryszcze to stosowanie leków o naturalnym składzie. Krem Sevolium reguluje wydzielanie sebum oraz redukuje zaskórniki i wypryski. Bogactwo naturalnych składników aktywnych takich, jak:

  • ekstrakt z nagietka,
  • wyciąg z kory i liści,
  • nanozłoto,
  • miedź,
  • wyciąg z ziela fiołka trójbarwnego

gwarantuje skuteczność terapii. Serum Sevolium to doskonały sposób na pryszcze. Nie zawiera chemicznych dodatków, dzięki czemu nie uczula i nie wywołuje podrażnień. Krem Sevolium nie wysusza pryszczy z zewnątrz, ale działa pod skórą lecząc przyczynę dolegliwości. Regularne stosowanie naturalnej maści gwarantuje nie tylko wizualną poprawę, ale przede wszystkim wyeliminowanie źródła problemu. Kurację Sevolium warto uzupełnić o codzienne oczyszczanie skóry, odpowiednią dietę oraz wystrzeganie się wysuszających kosmetyków. PoznajSevolium i wyeliminuj swój problem. Konsekwencja w działaniu pozwoli cieszyć się zdrową i piękną cerą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *