Jednodniowe oczyszczanie organizmu

Ludzki organizm też z czasem ulega zużyciu i potrzebuje prawdziwej i poważnej regeneracji. Lepiej nie czekać ze wspomaganiem organizmu do czasu aż stan zdrowia będzie naprawdę fatalny. Warto pamiętać też, że organizm człowieka wysyła zawsze sygnały, które powinny go zaniepokoić i zmusić do podjęcia odpowiednich kroków w celu poprawy stanu zdrowia. Jeśli więc:

 • czujesz się zmęczony,
 • brakuje Ci energii,
 • wstajesz codziennie lewą nogą,
 • zaobserwowałeś u siebie znaczny spadek odporności,
 • odczuwasz ciągłe napięcie i stres,
 • dopadają Cię częste stany chorobowe i zapalne różnego rodzaju,
 • masz problemy z koncentracją.

to znaczy, że Twoje ciało jest przeciążone toksynami i innymi szkodliwymi związkami chemicznymi i potrzebuje natychmiastowej pomocy. Każdy człowiek jest narażony na działanie toksyn, trudno ich uniknąć w codziennym życiu, bo transportujemy je do naszego organizmu razem z żywnością, powietrzem czy też kosmetykami. Często też uszkodzona zostaje wątroba, która jest przecież odpowiedzialna za filtrowanie niebezpiecznych substancji i wydalanie ich na zewnątrz. Sposobem na odtrucie organizmu i pobudzenie regeneracji jest jednodniowy detoks.

Jednodniowe oczyszczanie organizmu – czy naprawdę warto?

Jednodniowy detoks przynosi korzyści nie tylko fizycznie, ale i psychiczne. Zadbane ciało to zadbany umysł i odwrotnie. Warto czasem poświęcić się przynajmniej na jeden dzień, by poczuć się lekko, pięknie, mieć czysty umysł. Trzeba tylko pamiętać, że detoks to nie dieta i nie może być stosowany zbyt często, ale taki bardzo drastyczny można stosować jedynie raz na kilka miesięcy. Stosowanie częstych detoksów może doprowadzić nasze zdrowie do zgubnych skutków. W trakcie jednodniowego detoksu pozbędziesz się nadmiaru wody z organizmu, pobudzisz metabolizm, zaczniesz wypłukiwać toksyny i inne szkodliwe substancje, zmobilizujesz do pracy wątrobę.

Kilka sposobów na jednodniowe oczyszczanie organizmu

Oczyszczanie organizmu, nawet jeśli trwa tylko jeden dzień, należy przeprowadzić z głową. Kilka zasad w trakcie oczyszczania organizmu to:

 • jedzenie posiłków co trzy godziny
 • odstawienie używek takich jak kawa, papierosy, a nawet czarna herbata
 • picie dużej ilości wody, co najmniej 2 litry w ciągu całego dnia

Taki jednodniowy detoks może polegać na lekkostrawnej diecie, która będzie opierać się przede wszystkim na warzywach i owocach. Warto pamiętać, że wtedy też trzeba dostarczyć organizmowi potrzebnych witamin i mikroelementów. Głodówka absolutnie nie wchodzi w grę, warto o tym pamiętać, bo można naprawdę przesadzić i doprowadzić organizm do wycieńczenia. Detoks, który polega na zdrowej diecie można bez obaw wprowadzić do swojego trybu życia i stosować nawet dwa razy w miesiącu. Warunek jest jeden: nie głodujemy tylko korzystamy z wartościowych produktów, które pomogą oczyścić organizm.

Ostatnio bardzo popularnym sposobem na oczyszczanie organizmu, także jednodniowe, są koktajle warzywne, owocowe, z dodatkiem super food. Takie koktajle można samemu przygotować w domu, ale trzeba pamiętać o  ich urozmaiceniu i stosowaniu wielu połączeń roślinnych. Wiele firm cateringowych oferuje detoks jednodniowy oparty na koktajlach. Jednodniowe oczyszczanie może też opierać się na świeżo wyciskanych sokach, ale przede wszystkim sokach warzywnych.

Spróbuj koktajlu na oczyszczanie z fitness.wp.pl

Naturalne wspomaganie jednodniowego detoksu

Jednodniowe oczyszczanie organizmu potrafi zdziałać cuda, ale jego działanie jest ograniczone. Organizm zostaje pobudzony do czynności oczyszczających i zaczyna sam filtrować szkodliwe substancje i toksyny. Wątroba jednak w dalszym ciągu jest zatruta związkami chemicznymi, dlatego też w trakcie detoksu, ale też przed i po, warto korzystać ze wszelkiego rodzaju produktów naturalnych, które wspomagają oczyszczanie wątroby. Najskuteczniejsze są ziołowe mieszanki takie jak Hepa Vitale. Hepa Vitale to kompozycja trzech naturalnych składników:

 • babki płesznik,
 • czarnuszki siewnej,
 • ostropestu plamistego.

Szczególne działanie tych roślin zostało ukierunkowane na odtrucie i oczyszczenie wątroby. Dodatkowo, wspomagają one inne narządy w ludzkim organizmie. Dzięki temu skutki zatrucia toksynami zaczynają się zacierać, a organizm się regeneruje. Przyjmowanie wspomagających ziół może mieć też charakter profilaktyczny i należy je na stałe włączyć do diety. Wtedy ich działanie jest długofalowe i bardzo skuteczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *