Ostropest plamisty – działanie na wątrobę

Wątroba nie ma łatwego zadania w organizmie człowieka, ponieważ pełni funkcje nie tylko ochronne, filtrujące i wydalające toksyny, ale dodatkowo musi się jeszcze sama przed nimi bronić. Trudno jednak uniknąć toksyn i szkodliwych związków chemicznych w czasach, kiedy wszystko jest sztuczne i nafaszerowane chemią – żywność, kosmetyki, a nawet powietrze. Ze względu na to, że wszystkie szkodliwe substancje bardzo łatwo mogą dostać się do wnętrza ciała człowieka, to wątroba musi być cały czas w pełnej gotowości, by regularnie wydalać i filtrować niepotrzebne i szkodliwe związki chemiczne. Czasem jednak jest obciążona tak bardzo, że jej działanie zostaje zaburzone, wtedy na pomoc przychodzi naturalny i cudotwórczy produkt – ostropest plamisty.

Ostropest plamisty – zbawienie dla wątroby

Ostropest to roślina z rodzin astrowatych, posiada zdolności antyhepatotoksyczne, ponieważ w dużej mierze bardzo skutecznie chroni wątrobę przed uszkodzeniami, gdyż nie dopuszcza do łączenia się toksyn z jej powierzchnią i komórkami. Ostropest działa silnie oczyszczająco na wątrobę, nie ma drugiej takiej rośliny, która byłaby aż tak skuteczna i dobroczynna w leczeniu dolegliwości wątroby. Swoje właściwości lecznicze w dużym stopniu zawdzięcza sylimarynie, która jest kompleksem flawonolignanów pochodzenia roślinnego. Sylimaryna chroni wątrobę i pobudzą jej regenerację poprzez stabilizację błon komórkowych hepatocytów wątrobowych.

Ostropest plamisty zastosowanie ma tak szerokie, że można uznać, iż stanowi panaceum na wszelkiego rodzaju dolegliwości i schorzenia wątroby. Rola, jaką odgrywa, w prawidłowym funkcjonowaniu wątroby jest nieoceniona:

  • chroni miąższ wątroby przed szkodliwym działaniem trujących związków chemicznych i innymi czynnikami toksycznym, na przykład zawartymi w grzybach trujących,
  • obniża poziom bilirubiny we krwi i normalizuje takie parametry jak: AST, GGT, ALT (pozwalają one na ocenę kondycji wątroby, serca czy też mięśni),
  • chroni wątrobę przed działaniem leków, które znacznie obniżają jej odporność na uszkodzenia,
  • pobudza regenerację i wytwarzanie komórek wątrobowych,
  • podnosi poziom glutationu, czyli silnego przeciwutleniacza przeciwdziałającego uszkadzaniu komórek poprzez wolne rodniki,
  • minimalizuje ryzyko zachorowania na raka wątroby, ponieważ z łatwością hamuje podziały komórek nowotworowych,
  • zmniejsza uszkodzenia wątroby po przejściu chemioterapii,
  • działa przeciwzapalnie poprzez zahamowanie działania leukotrienów,
  • zapobiega przewlekłemu zapaleniu wątroby,
  • wspomaga wątrobę przy cukrzycy.

Stosowanie ostropestu plamistego

Ostropest można nabyć w sklepach zielarskich i w aptekach w różnych postaciach: mielony lub w całości. Najbardziej uniwersalny jest mielony, bo można go parzyć, dodać do herbaty lub dosypać do gotowego dania. Ważne jest jednak to, by nie przesadzić z ilością, ponieważ maksymalna dawka ostropestu plamistego dla zdrowego człowieka to dwie łyżeczki dziennie. Kuracja ostropestem plamistym wspomagająca wątrobę powinna trwać co najmniej miesiąc, by przynieść odczuwalne i widoczne efekty: lepsze samopoczucie, brak dolegliwości ze strony układu pokarmowego, piękną skórę o zdrowym kolorycie.

Ostropest plamisty można stosować solo lub w połączeniu z innymi zdrowymi produktami. Bardzo skuteczne i bezpieczne są gotowe mieszanki, których składniki wspomagają jego działanie. Mieszanka naturalnych składników na wątrobę Hepa Vitale sprawi, że w krótkim czasie poczujesz się lepiej i zdrowiej. Aktywne składniki: ostropest plamisty, babka płesznik i czarnuszka siewana wykazują silne działanie oczyszczające, które przyniesie ulgę Twojej wątrobie. Takie naturalne preparaty są najlepsze i najbezpieczniejsze, zwłaszcza przy uszkodzeniach wątroby. Już dziś wypróbuj naturalne zioła i rośliny, by Twoja wątroba miała się dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *